Tore Tom Denys

Tore Tom Denys se narodil v Roeselare v Belgii, ale již více než 15 let žije ve Vídni. Vystudoval hru na trubku na University of Music v Antverpách (u Guido Segerse) a v letech 1994 až 1998 byl členem Světové sboru mládeže, se kterým absolvoval koncerty v Jižní Americe, USA, Kanadě, Skandinávii, Izraeli a Japonsku. Zde se také rozvinula jeho láska ke staré hudbě a rozhodl se vyměnit trumpetu za zpěv. Stal se členem vokálního souboru Currende (B), se kterým navštívil mj. Španělsko, Francii, Německo, Izrael, Chorvatsko nebo Slovinsko.

Tore Tom Denys studovala zpěv u Wicus Slabbert a zúčastnil se mnoha mistrovských kurzů (H. Beresford a J. P. Blivet).

Je spoluzakladatelem souboru Renaissance Vokal Wien a Vivante (1. cena na mezinárodní soutěži H. Schmelzera, Melk), a v uplynulých deseti letech je tenoristou belgického souboru „Capilla Flamenca“.

Je také vyhledávaným sólistou – pravidelně vystupuje na festivalech v Rakousku (Wien Modern, Resonanzen, Styriarte und Psalm Graz, Imago Dei Krems, Osterfestspiele Tirol, Salzburger Festspiele, Bregenzer Festspiele i v zahraničí (Space Night des Bayerischen Rund- funks Bamberg, Ludwigsburger Schlossfestspiele, Festival Schloss Herren- hausen, dem Flandern Festival, Holland Festival, Pražské jaro, Festival Oude Muziek Utrecht, Rheingau Festival, RheinVokal Festival, Festival dell ́Aurora Crottone, Ravenna Festival, Ferrara Musica Festival aj.)

Natočil několik CD a spolupracuje s dirigenty a dalšími umělci, jako jsou Arvo Pärt, Sylvain Cambreling, Leonard Slatkin, Tonu Kaljuste, Philippe Herreweghe, H. K. Gruber, Otto Zykan, Frieder Bernius, René Clemencic, Vittorio Ghielmi a mnozí další.