Ceník

Kurzovné

Třída Cena
Sólové třídy2 200 Kč
Masterclass600 Kč/lekce
Ansámblová třída2 000 Kč
Sborová třída1 500 Kč
Pasivní účastník1 000 Kč
Dětská třída1 000 Kč
Vedlejší obor1 500,- Kč (na místě v hotovosti)

Aktivní účast na kurzech je určená pro hudebníky s dostatečnými zkušenostmi – vzhledem k výběru třídy. Garantujeme sólové hodiny s kvalifikovaným lektorem, možnost náslechových hodin v libovolně zvolených třídách. U instrumentalistů je zahrnuta také hra v orchestru. Individuální lekce – vždy jedna sólová lekce denně – probíhají do středy včetně. Od čtvrtka následují společné a ansámblové zkoušky na závěrečný koncert a vlastní koncerty – vše společně s lektory a pod jejich vedením – nenahraditelná zkušenost v praxi!

Sólové pěvecké a instrumentální třídy

Určeny pro hudebníky se zájmem o stylovou interpretaci staré hudby. Garantujeme 1 sólovou hodinu denně a to do středy. Od čtvrtka jsou studenti většiny tříd se svými lektory aktivně zapojeni do procesu nastudování a provedení velkého kantátového nebo oratorního díla. Studenti mají rovněž možnost pasivní účasti v jakékoliv třídě, kde probíhá výuka. Frekventanti se mohou zúčastnit všech zkoušek, koncertů a vystoupení v rámci LŠBH. Mohou být nominováni pro interpretační soutěž o výstup s orchestrem.

Masterclass

PŘIHLÁŠENÍ DO MASTERCLASS BUDE MOŽNÉ AŽ POZDĚJI

Masterclass je určena pouze mimořádně talentovaným studentům, kteří již mají zkušenosti v oboru, je určena hudebním profesioálům. Na rozdíl od jednotlivých tříd je možné zakoupit si u lektora Masterclass konkrétní počet lekcí. Jedna lekce stojí 600,- Kč a maximální počet lekcí pro jednoho účastníka je 5 lekcí za workshop.

Ansámblová třída

Je určena sólovým zpěvákům. Cílem ansámblové třídy je studentský koncert ve středu večer. Po tomto koncertě se studenti aktivně zapojí ve sboru. Předtím však absolvují potřebný počet sborových zkoušek (po domluvě se sbormistrem). Podrobnosti naleznete v popisu třídy.

Sborová třída

Určena sólovým i sborovým zpěvákům s praxí. Na každodenních zkouškách proběhne nácvik skladeb, na které je daný ročník zaměřen, zahrnuty jsou také dělené zkoušky po hlasových skupinách, zkoušky s orchestrem a tři závěrečné kantátové koncerty.

Pasivní účastník

Pasivní účastník má možnost sledovat výuku v libovolných třídách, v ceně je vstup na veškeré koncerty a akce LŠBH.

Vedlejší obor

Máte-li zájem studovat na LŠBH ve dvou odlišných sólových oborech současně, máte tuto možnost v případě, že alespoň v jednom ze zvolených oborů dosahujete nadprůměrné úrovně. Vedlejší obor si zvolíte v přihlášce a po uzavření přihlášek Vám na základě obsazenosti tříd sdělíme, zda jste byli do vedlejšího oboru přijati. Platba vedlejšího oboru pak proběhne buď po příjezdu na kurzy v hotovosti a nebo během července na účet. Neplaťte společně se základním kurzovným! Sborovou třídu můžete navštěvovat po domluvě s lektory zdarma, musíte se však účastnit minimálně 75% všech zkoušek!


Stravování

Jídlo Cena
Snídaně 50 Kč
Oběd 100 Kč
Večeře 80 Kč
Komplet za celý kurz 2 070 Kč

Ubytování

Ubytování na hezkém, nově zařízeném a vybaveném internátě, který se nachází asi 5 minut chůze od zámku. Úroveň ubytování si můžete vybrat ve třech kategorií­ch:

Typ ubytování 1 noc 9 nocí
Kategorie A 180 Kč 1 620 Kč
Kategorie B 150 Kč 1 350 Kč
Kategorie C 100 Kč 800 Kč

Kategorie A – Dvoulůžkový pokoj se samostatným sociálním zařízením a chodbičkou.

Kategorie B – Třílůžkový pokoj se samostatným sociálním zařízením a vestavěnou skříní.

Kategorie C – Hromadné ubytování v Hospodářské budově zámku – určeno nenáročným vlastníkům spacáků. 2 místnosti s více postelemi, sprcha, WC k dispozici.

Elektronická přihláška Vyplnit