Ceník

Kurzovné

Třída Cena
Sólové třídy2 500 Kč
Ansámblová třída2 200 Kč
Sborová třída1 800 Kč
Pasivní účastník1 500 Kč
Dětská třída1 500 Kč
Vedlejší obor1 700,- Kč

Aktivní účast na kurzech je určená pro hudebníky s dostatečnými zkušenostmi – vzhledem k výběru třídy. Garantujeme sólové hodiny s kvalifikovaným lektorem, možnost náslechových hodin v libovolně zvolených třídách. U instrumentalistů je zahrnuta také hra v orchestru. Individuální lekce – vždy jedna sólová lekce denně – probíhají do středy včetně. Od čtvrtka následují společné a ansámblové zkoušky na závěrečný koncert a vlastní koncerty – vše společně s lektory a pod jejich vedením – nenahraditelná zkušenost v praxi!

Sólové pěvecké a instrumentální třídy

Určeny pro hudebníky se zájmem o stylovou interpretaci staré hudby. Garantujeme 1 sólovou hodinu denně a to do středy. Od čtvrtka jsou studenti většiny tříd se svými lektory aktivně zapojeni do procesu nastudování a provedení velkého kantátového nebo oratorního díla. Studenti mají rovněž možnost pasivní účasti v jakékoliv třídě, kde probíhá výuka. Frekventanti se mohou zúčastnit všech zkoušek, koncertů a vystoupení v rámci LŠBH. Mohou být nominováni pro interpretační soutěž o výstup s orchestrem.

Ansámblová třída

Je určena sólovým zpěvákům, kteří výborně ovládají zpěv z listu a jsou schopni rychlého nastudování partu. Repertoár třídy bude sestaven přímo na míru přihlášeným zpěvákům, tedy na místě a party tak není možné připravit si doma. Cílem ansámblové třídy je studentský koncert ve středu večer. Po tomto koncertě se studenti aktivně zapojí ve sboru. Předtím však absolvují potřebný počet sborových zkoušek (po domluvě se sbormistrem). Podrobnosti naleznete v popisu třídy.

Sborová třída

Určena sólovým i sborovým zpěvákům s praxí. Na každodenních zkouškách proběhne nácvik skladeb, na které je daný ročník zaměřen, zahrnuty jsou také dělené zkoušky po hlasových skupinách, zkoušky s orchestrem a tři závěrečné kantátové koncerty.

Pasivní účastník

Pasivní účastník má možnost sledovat výuku v libovolných třídách, v ceně je vstup na veškeré koncerty a akce LŠBH.

Vedlejší obor

Máte-li zájem studovat na LŠBH ve dvou odlišných sólových oborech současně, máte tuto možnost v případě, že alespoň v jednom ze zvolených oborů dosahujete nadprůměrné úrovně. Vedlejší obor si zvolíte v přihlášce a po uzavření přihlášek Vám na základě obsazenosti tříd sdělíme, zda jste byli do vedlejšího oboru přijati. Platba vedlejšího oboru pak proběhne buď po příjezdu na kurzy v hotovosti a nebo během července na účet. Neplaťte společně se základním kurzovným! Sborovou třídu můžete navštěvovat po domluvě s lektory zdarma, musíte se však účastnit minimálně 75% všech zkoušek!

Dětská třída

Děti ve věku od 4 do 18 let mohou navštěvovat výuku, kde rozvinou své muzikantské dovednosti ve hře na nástroj nebo zpěvu. Každé dítě pracuje na své intepretační úrovni a to v rámci dětského ansámblu pod vedením zkušených lektorek. Děti nacvičují skupinové, případně sólové vystoupení, které je prezentováno v rámci Dětského koncertu ve stvrtek večer na zámeckém nádvoří. Výuka probíhá v běžných časech od pátku do čtvrtka. Závěrečným kocertem výuka končí. Kromě muzicírování se děti mohou zapojit i výtvarně nebo v tanečním vystoupení.


Stravování

JídloCena
Snídaně80 Kč
Oběd185 Kč
Večeře135 Kč
Celodenní stravování400 Kč

Snídaně formou rautu: Účastníci si můžou dle libosti nabrat:
Míchaná vejce, vařené vejce, různé druhy pomazánek – vaječná, tvarohová, škvarková, tuňáková, čerstvé pečivo – tmavé, světlé, celozrnné popř. bezlepkové, uzenina – šunka, salámy, párečky, opečená anglická slanina, čerstvá zelenina a ovoce, jogurt, pomazánkové a normální máslo, domácí pudink, termix, sladké pečivo – croissanty, záviny, vánočka a něco lehčího – ovesné vločky, cornflakes, ovocné musli, semínka…
Nápoje: bezedné várnice s horkým čajem a snídaňová káva.

Oběd formou rautu: Vždy tři druhy masa – např. kuřecí, krůtí, hovězí, ryby – např. losos, treska, tilápie, Vždy tři druhy příloh – např. rýže, brambory, těstoviny, kuskus, bulgur, pohanka, Vždy salátový bar s mixem čerstvé zeleniny – 8 druhů zeleniny a k tomu dressingy, olivový olej, balsamico atd…Vždy  tři druhy bezmasých jídel –  např. čočka, beluga s vejcem, smažený květák, teplá zelenina na másle, smažené sýrové nugety, květákové kari, fazolové lusky, pečená červená řepa, rizota ze špenátu, parmazánové, hráškové,  Vždy jedno poctivé hotové jídlo např. rajská s paprikovým luskem, svatební svíčková, polévky, vepřo- knedlo-zelo

Večeře formou rautu: obdobně, jako obědy, jen místo „poctivých hotových jídel bude na výběr z odlehčenějších pokrmů typu těstovinový salát, šopský salát, coleslaw a podobně.

V případě požadavků můžeme vytvořit variantu bezlepkovou a nebo i veganskou.


Ubytování

Ubytování na hezkém, nově zařízeném a vybaveném internátě, který se nachází asi 5 minut chůze od zámku. Úroveň ubytování si můžete vybrat ve třech kategorií­ch:

Typ ubytování1 noc9 nocí
Kategorie A200 Kč1 800 Kč
Kategorie B180 Kč1 620 Kč
Kategorie C120 Kč1080 Kč

Kategorie A – Dvoulůžkový pokoj se samostatným sociálním zařízením a chodbičkou.

Kategorie B – Třílůžkový pokoj se samostatným sociálním zařízením a vestavěnou skříní.

Kategorie C – určeno nenáročným vlastníkům spacáků. 2 místnosti s více postelemi, sprcha, WC k dispozici.

Elektronická přihláška Vyplnit