Ceník

Kurzovné

Třída Cena
Sólové třídy2 200 Kč
Masterclass600 Kč/lekce
Ansámblová třída2 000 Kč
Sborová třída1 500 Kč
Pasivní účastník1 000 Kč
Dětská třída1 200 Kč
Vedlejší obor1 500,- Kč

Aktivní účast na kurzech je určená pro hudebníky s dostatečnými zkušenostmi – vzhledem k výběru třídy. Garantujeme sólové hodiny s kvalifikovaným lektorem, možnost náslechových hodin v libovolně zvolených třídách. U instrumentalistů je zahrnuta také hra v orchestru. Individuální lekce – vždy jedna sólová lekce denně – probíhají do středy včetně. Od čtvrtka následují společné a ansámblové zkoušky na závěrečný koncert a vlastní koncerty – vše společně s lektory a pod jejich vedením – nenahraditelná zkušenost v praxi!

Sólové pěvecké a instrumentální třídy

Určeny pro hudebníky se zájmem o stylovou interpretaci staré hudby. Garantujeme 1 sólovou hodinu denně a to do středy. Od čtvrtka jsou studenti většiny tříd se svými lektory aktivně zapojeni do procesu nastudování a provedení velkého kantátového nebo oratorního díla. Studenti mají rovněž možnost pasivní účasti v jakékoliv třídě, kde probíhá výuka. Frekventanti se mohou zúčastnit všech zkoušek, koncertů a vystoupení v rámci LŠBH. Mohou být nominováni pro interpretační soutěž o výstup s orchestrem.

Masterclass

Masterclass je určena pouze mimořádně talentovaným studentům, kteří již mají zkušenosti v oboru, je určena hudebním profesioálům. Na rozdíl od jednotlivých tříd je možné zakoupit si u lektora Masterclass konkrétní počet lekcí. Jedna lekce stojí 600,- Kč a maximální počet lekcí pro jednoho účastníka je 5 lekcí za workshop.

Ansámblová třída

Je určena sólovým zpěvákům, kteří výborně ovládají zpěv z listu a jsou schopni rychlého nastudování partu. Repertoár třídy bude sestaven přímo na míru přihlášeným zpěvákům, tedy na místě a party tak není možné připravit si doma. Cílem ansámblové třídy je studentský koncert ve středu večer. Po tomto koncertě se studenti aktivně zapojí ve sboru. Předtím však absolvují potřebný počet sborových zkoušek (po domluvě se sbormistrem). Podrobnosti naleznete v popisu třídy.

Sborová třída

Určena sólovým i sborovým zpěvákům s praxí. Na každodenních zkouškách proběhne nácvik skladeb, na které je daný ročník zaměřen, zahrnuty jsou také dělené zkoušky po hlasových skupinách, zkoušky s orchestrem a tři závěrečné kantátové koncerty.

Pasivní účastník

Pasivní účastník má možnost sledovat výuku v libovolných třídách, v ceně je vstup na veškeré koncerty a akce LŠBH.

Vedlejší obor

Máte-li zájem studovat na LŠBH ve dvou odlišných sólových oborech současně, máte tuto možnost v případě, že alespoň v jednom ze zvolených oborů dosahujete nadprůměrné úrovně. Vedlejší obor si zvolíte v přihlášce a po uzavření přihlášek Vám na základě obsazenosti tříd sdělíme, zda jste byli do vedlejšího oboru přijati. Platba vedlejšího oboru pak proběhne buď po příjezdu na kurzy v hotovosti a nebo během července na účet. Neplaťte společně se základním kurzovným! Sborovou třídu můžete navštěvovat po domluvě s lektory zdarma, musíte se však účastnit minimálně 75% všech zkoušek!


Stravování

Vzhledem k nárůstu inflace bohužel došlo k 15% navýšení cen za stravu. Mrzí nás to, ale musíme Vás požádat o malý doplatek. Nové ceny jsou: snídaně 69 Kč, oběd 161 Kč, večeře 115 Kč. V případě, že byste chtěli svoji objednávku stravy ještě nějak upravit, kontaktujte mne. Doplatek si vybereme při registraci v hotovosti.

JídloCena
Snídaně69 Kč (dříve 60 Kč)
Oběd161 Kč (dříve 140 Kč)
Večeře115 Kč (dříve 100 Kč)
Komplet za celý kurz3 450 Kč (dříve 3000 Kč)

Snídaně formou rautu: Účastníci si můžou dle libosti nabrat:
Míchaná vejce, vařené vejce, různé druhy pomazánek – vaječná, tvarohová, škvarková, tuňáková, čerstvé pečivo – tmavé, světlé, celozrnné popř. bezlepkové, uzenina – šunka, salámy, párečky, opečená anglická slanina, čerstvá zelenina a ovoce, jogurt, pomazánkové a normální máslo, domácí pudink, termix, sladké pečivo – croissanty, záviny, vánočka a něco lehčího – ovesné vločky, cornflakes, ovocné musli, semínka…
Nápoje: bezedné várnice s horkým čajem a snídaňová káva.

Oběd formou rautu: Vždy tři druhy masa – např. kuřecí, krůtí, hovězí, ryby – např. losos, treska, tilápie, Vždy tři druhy příloh – např. rýže, brambory, těstoviny, kuskus, bulgur, pohanka, Vždy salátový bar s mixem čerstvé zeleniny – 8 druhů zeleniny a k tomu dressingy, olivový olej, balsamico atd…Vždy  tři druhy bezmasých jídel –  např. čočka, beluga s vejcem, smažený květák, teplá zelenina na másle, smažené sýrové nugety, květákové kari, fazolové lusky, pečená červená řepa, rizota ze špenátu, parmazánové, hráškové,  Vždy jedno poctivé hotové jídlo např. rajská s paprikovým luskem, svatební svíčková, polévky, vepřo- knedlo-zelo

Večeře formou rautu: obdobně, jako obědy, jen místo „poctivých hotových jídel bude na výběr z odlehčenějších pokrmů typu těstovinový salát, šopský salát, coleslaw a podobně.

V případě požadavků můžeme vytvořit variantu bezlepkovou a nebo i veganskou.


Ubytování

Ubytování na hezkém, nově zařízeném a vybaveném internátě, který se nachází asi 5 minut chůze od zámku. Úroveň ubytování si můžete vybrat ve třech kategorií­ch:

Typ ubytování1 noc9 nocí
Kategorie A180 Kč1 620 Kč
Kategorie B150 Kč1 350 Kč
Kategorie C100 Kč800 Kč

Kategorie A – Dvoulůžkový pokoj se samostatným sociálním zařízením a chodbičkou.

Kategorie B – Třílůžkový pokoj se samostatným sociálním zařízením a vestavěnou skříní.

Kategorie C – Hromadné ubytování v Hospodářské budově zámku – určeno nenáročným vlastníkům spacáků. 2 místnosti s více postelemi, sprcha, WC k dispozici.

Elektronická přihláška Vyplnit

Do konce přihlašování zbývá