Lukáš Zeman

Lektor vede třídu
sólový zpěv

Lukáš Zeman, studoval fagot, dirigování a zpěv v Praze, kde se narodil a poté pokračoval ve studiu na Královské Konzervatoři v Haagu ve třídě S.Hunnego a A. Schroedera.

Učastnil se kurzů u D.Wilsona – Johnsona, D. Debolini, A. Corbelliho, M. Hoonig a Malcoma Martineau.

Studium zakončil na Dutch National Opera Academy v Amsterdamu jako Hrabě ve Figarově Svatbě pod vedením dirigenta Richarda Eggara a režiséra Alexandra Olivera.

Lukáš vyhrál 3. místo na největší sakrální pěvecké soutěži (Concorso Internazionale „Musica sacra“ Roma 2014).

Momentálně se soukromě zdokonaluje u prof. Piotra Micińského.

Lukáš ztvárnil roli Ulisse v opeře Navrát Ulisse do vlasti od Monteverdiho v Bologni (dir.Michele Vanelli). Jedné z hlavních událostí minulých let bylo účinkování s ensemblem „Il canto di Orfeo“ v opeře Die Soldaten od A. Zimmermanna v Teatro alla Scala v Miláně (dir. Ingo Mezmacher) a v Opeře l’Orfeo (Apollo, Spirito, Pastore) na EXPO Milano (dir. Roberto Balconi)

Zpíval také roli Jontka v Halce (S. Moniuszko-2. verze) v Slowackeho divadle v Krakově, roli Kuligina v Carsenově produkci Káti Kabanové v Turíně, roli Heerrufera v Lohengrinovi v Boloňské opeře pod vedením Ashera Fische a roli Orfeo (Monteverdi) v Markraběcím operním domě v Bayreuthu.

Mimo operní aktivitu se Lukáš vášnivě zabývá komorní hudbou. Zpíval recitály v Indii, Japonsku, na Novém Zélandě, Švýcarsku, České republice, Německu, Maďarsku, Francii a v Nizozemí.

Představil se jako Apollon v Les Boréades od J. P. Rameau na Oude Muziek Festival v Utrechtu (Collegium1704), Theater an der Wien, Zaryadeye v Moskvě a v královském divadle ve Versailles. Tento rok začal také spolupracovat s Raphaëlem Pichonem a s jeho souborem Pygmalion.

V roce 2019 byl nominován na cenu Thálii za roli Orfea a v listopadu 2020 získal cenu Thálii za roli Hraběte ve Figarově svatbě.

Příští sezoně Lukáš vystoupí jako Kuligin v Barbican hall London pod vedením Sira Simona Rattla a jako Malý vezeň/ Kuchař v „ Z mrtvého domu „ v Římské opeře v inscenaci Krzysztofa Warlikowského.