Marta Infante

Mezzosoprán (Španělsko)
Narodila se v Lleidě (Katalánsko), kde také studovala hru na klavír, violu a zpěv. Studovala na Královské pěvecké vysoké škole v Madridu a pokračovala ve studiu zpěvu na Fakultě umění Ostravské univerzity u prof. Drahomíry Mičkové.
Věnuje se symfonickému zpívání a jejím nejvíce zpivaným repertoárem jsou Händlova, Bachova, Vivaldiho a Mozartova oratotia, která zpívala s tělesy jako jsou Národní španělský orchestr, Orquestra Simfonica de Barcelona i Nacional de Catalunya, Orquesta de la Comunidad de Madrid, Filarmónica de Málaga, Orchestr Gulbenkian s Lisabonu, Sinfónica de Madrid, Sinfónica de Galicia, Orquesta Sinfónica de Bilbao, Orquesta Nacional de El Salvador, Sinfónica Región de Murcia a spolupracovala s dirigenty Jordi Casas, Josep Vila, J. Ramón Encinar, Aldo Ceccato, L. Botstein, Michael Thomas, Case Scaglione, Kynan Jonhs, Miguel Ángel Gómez Martínez, Edmon Colomer, Kees Bakels, Robert Howarth, Carlos Kalmar, Victor Pablo Pérez, Paul Daniels a mnoha dalšími.
V oblasti staré hudby zpívala na mnoha evropských festivalech, jako jsou např. Benátské bienále, The Bijloke (Belgie), Festival Baroque de Sablé (Francie), Janáčkův máj, Mezinárodní festival duchovní hudby v Oslu (Norsko), Concentus Moravie, Festival International de Musiques Sacrées de Fribourg (Švýcarsko), v Cervantesových institutech v Egyptě, Sýrii, Jordánsku, Libanonu, na festivalu staré hudby v kubánské Havaně, v Salvadoru, Mexico, Japonsku a představila se také v Chile, Uruguayi a v Mozarteu v Argentině a Brazílii. Ve Španělsku spolupracuje pravidelně se soubory La Caravaggia, Concierto Espanol, Orquesta Barroca de Sevilla, La Galanía, Vespres d’Arnadí, La Capilla Real de Madrid, Orquesta Barroca Catalana, Los Músicos de su Alteza, Academia 1750, v zahraničí pak spolupracovala s Collegiem 1704, souborem Anthonello (Japonsko), Drážďanským barokním orchestrem a s ansámbly The Barrocade Israel Ensemble, Via artis ( dansko) a Ars Longa (Kuba) Mexické UNAM. Představila se pod taktovkou řady významných dirigentů současnosti, jako jsou Václav Luks, Enrico Onoffri, F. M. Sardelli, Paul Goodwin, Ottavio Dantone, Richard Egarr, Giovanni Antonini a Rinaldo Alesandrini.
Tvoří stálé duo s barokním harfistou Manuelem Vilasem a spolu s ním vystupovala na mnoha festivalech – Via Stellae, Clásicos de Verano v Madridu, Música en los Jardines del Alcázar de Sevilla, Fundación J. March v Madridu, Letní slavnosti staré hudby v Praze, Festival de Música Antigua de Aranjuez, Svatováclavský hudební festival aj. Spolu s Manuelem Vilasem také pořídila četné nahrávky, jako např. Tonos al Arpa a Cantate Contarini (benátské barokní kantáty pro alt a basso contiuo, které obdržely cenu Prelude Classical Music v Holandsku jako jedna z 10 nejlepších desek staré hudby roku 2010).
Věnuje se písňové formě a spolu s klavíristou Jorgem Robainou přednesla recitály v Teatro Calderón ve Valladolidu, Caixaforum, Fundación J. March v Madridu, Palacio Euskalduna v Bilbau, Auditori Enric Granados v Lleidě a v Palau de la Música Catalana v Barceloně, kde získala 1. cenu v soutěži El Primer Palau za interpretac Mahlera a Dvořáka. Vystupovala také v divadle Maestranza v Seville a v divadle v Santiagu de Compostela .
Nahrávala pro Mezzo, Český rozhlas, RTVE, Catalunya Música a pro hudební vydavatelství Alpha, Glossa, Enchiriadis, Anima e corpo, Verso, IBS, EMEC a CDM. Z jejích početných CD nahrávek vyzdvihněme Telemannovy kantáty pro alt, Carissimiho Jephte, Oratorio romano Camilly de Rossi, Merulova Pegasa, opery Amor aumenta el valor a Iphigenia en Tracia Josého de Nebry a Vivaldiho Judithu Triumphans pod vedením Ottavia Dantoneho a čerstvě vydané CD písní Antonina Dvoráka za doprovodu klavíristy Jorge Robaina.

www.martainfante.com